سه شنبه 14 مرداد 1399

جمعه 8 مرداد 1395 - 23:46
در يادواره شهيد عربلو در قم عنوان شد؛
مدعيان تدبير را از امام صادق فرا بگيرند / شهداي ما خود را بدهکار اسلام و انقلاب مي دانستند نه طلبکار سفره انقلاب


مدعيان تدبير را از امام صادق فرا بگيرند

شهداي ما خود را بدهکار اسلام و انقلاب مي دانستند نه طلبکار سفره انقلاب


دکترغلامحسين الهام گفت: کساني که مدعي تدبيرند بايد تدبير را از امام صادق (ع) ياد بگيرند که در پيچيده ترين شرايط سياسي - اجتماعي صدر اسلام و انتقال قدرت از آل مروان به بني عباس طوري مديريت کردند که هيچ يک از دشمنان نتوانستند سوء استفاده کنند.

سخنگوي دولت سابق شامگاه جمعه هشتم مرداد 95 در يادواره شهيد رحمت الله عربلو که همزمان با سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) در مسجد مصطفي خميني قم برگزار شد ، با بيان اين مطلب تصريح کرد: اما بعضي ها در داخل حکومت اسلامي به گونه اي عمل مي کنند که اميد دشمن به آنها بسته مي شود و سرمايه و ابزار دشمن مي شوند. آيا اين تدبير است که با دشمن ساختند و دشمن به آنها اميد بست اما حتي حاضر نشد پشيزي هم به آنها بدهد؟!

استاد حقوق دانشگاه تهران با اشاره به اينکه در رفتار سياسي امام صادق (ع) هيچ باطلى تأييد نشد و هيچ بهانه اى براى از بين بردن سرمايه عظيم و بالقوه جامعه وامت اسلامى به دست جبهه دشمن نيفتاد افزود: ولى هرگز خيال دشمن از امام عليه السلام آسوده نبود و مبارزان با منكر بزرگ ظلم  كه جهت گيرى درست اعتقادى داشتند به صورت پنهان و سازمان يافته از حمايت امام برخوردار بودند و بسط معارف حقه در كمال آزادى گفتگو و بحث علمى رايج بود و امام بنيان حق را از جهت علمى و فرهنگى حمايت ، تقويت و توسعه مى دادند.

دکتر الهام با تاکيد بر اينکه امروز امام خامنه اي نيز با شرايط بسيار پيچيده و سختي که جهان اسلام در گير آن است فضا را به خوبي مديريت مي کنند تصريح کرد: مسلمين امروز از يک سو گرفتار پديده شوم افراط گرايي تکفيري هستند و از سوي ديگر تحت تهاجم فکري و فرهنگي غرب و در اين شرايط است که رهبر معظم انقلاب همچون دوران امام صادق(ع) بر نهضت علمي و کرسي هاي آزادانديشي تاکيد دارند.

وزير اسبق دادگستري با بيان اينکه شهداي ما و رزمندگان اسلام خود را بدهکار اسلام و انقلاب مي دانستند و در راه شهادت بر هم سبقت مي گرفتند و نيامده بودند که سهمشان را از سفره انقلاب بگيرند گفت: امروز کساني پس از چند دهه برخورداري از مزاياي حکومت ديني مي گويند حکومت ديني مفيد نيست! پس چرا شما چند دهه به نام دين حکومت کرديد و امروز همچنان اصرار داريد که به قول خودتان بر سر سفره انقلاب باشيد؟!

سخنگوي دولت نهم تصريح کرد: با دين است که مي توان حقوق هاي نا به حق پرداخت شده از بيت المال را برگرداند، مکتب اميرالمومنين است که مي تواند از شما حساب کشي کند، دين است که رفاه همگاني، عدالت ، تعالي ، ظلم ستيزي در برابر دشمن و ايستادگي در برابر انحراف را براي مردم به ارمغان مي آورد.

دکتر الهام با بيان اينکه با مسيري که رهبر انقلاب ترسيم کرده اند آينده روشن است گفت: امروز مطالبه رهبر انقلاب ايستادگي و مقاومت براي حفظ آرمانهاي بلند علوي و جعفري است.

نظر شما نظر شما نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپ

 


اخبار
 • ايران آنلاين - هشدار الهام به شوراي نگهبان درباره تبصره يک قانوني که اطفال را تهديد مي‌کند
 • پانا - هشدار غلامحسين الهام به شوراي نگهبان درباره تبصره قانوني که اطفال را تهديد مي‌کند
 • تابناک - تبصره ماده ۱۳ قانون «حمايت از اطفال و نوجوانان» را دريابيد ؛ شايد کودکان در خطر باشند!
 • جماران - هشدار غلامحسين الهام به شوراي نگهبان در مورد تبصره يک قانون که اطفال را تهديد مي‌کند
 • جماران - انتقاد غلامحسين الهام از قوه قضاييه در خصوص ليست محدود وکلاي متهمان سياسي
 • شفقنا - غلامحسين الهام از محدوديت ليست وکلاي مورد تاييد قوه قضاييه انتقاد کرد
 • خبر فوري - انتقاد غلامحسين الهام از قوه قضاييه در خصوص ليست محدود وکلاي متهمان سياسي
 • ايلنا - غلامحسين الهام: تشريفات مراسم تحليف موضوعي کاملاً حقوقى است و نبايد به تحليل‌هاي سياسى آميخته شود
 • رجانيوز - مقايسه تحليف خاتمي در مجلس ششم با تحليف روحاني در مجلس دهم؛ واکنش عضو سابق شوراي نگهبان به عدم حضور اعضاي اين شورا در مراسم تحليف: اعتبار و رسميت جلسه تحليف على‎القاعده مخدوش است
 • انتخاب - سخنگوي احمدي نژاد اعتبار مراسم تحليف را زيرسوال برد!
 • بایگانی اخبار

  © غلامحسین الهام 1388
  نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است