سه شنبه 14 مرداد 1399

يکشنبه 8 اسفند 1395 - 21:15
تقديم به ٥٢ شهيد خيبرى انديمشک
به ياد سردار بسيجى معلم شهيد مهدى ضيايى فر

تقديم به ٥٢ شهيد خيبرى انديمشک
به ياد سردار بسيجى معلم شهيد مهدى ضيايى فر


اسفند ١٣٦٢، با ياد شهيدان عمليات خيبر آميخته است. عملياتى كه هم نام جزاير مجنون و هم جنگ شيميايى را براى نخستين بار تداعى مى كند. رزم آوران از ميان هور و نيزار تا القرنه رسيدند، آنجا كه دجله و فرات به هم مى رسند. اما بسيارى در مبدأ، (جفير و طلائيه) و گروهى در منتهى بر ساحل فرات و القرنه، به منتهى رسيدند: و الى الله الرجعى!

معلم شهيد مهدى ضيايى فر از اين خيل ره يافتگان وصال بود. فرمانده بسيج انديمشک، رييس دانشسراى تربيت معلم شهيد رجايى و معلم دير آشنا و مربى خيل عظيمى از جوانان و نوجوانانى كه گروهى از آنان در همين عمليات به شهادت رسيدند.

شهيد ضيايى خدمت به محرومان را از معلمى در كسوت «سپاهِ دانش» قبل از انقلاب آزمود و تبليغ دين را با خدمت به مردم در عمل و رفتار تجربه كرد: كونوا دُعاةً لِلنّاسِ بِغَيرِ ألسِنَتِكُم

او در فرصت سازى از همه شرايطِ منفى، استاد بود. او در زندگى معلمى را بر همه راه هاى آب و نان دار و نام دار، ترجيح داد؛ معلمى را از روستاهاى دور افتاده تا شهر تجربه كرد و در همه احوال عشق به هدف و آرمان راهنماى او بود و از اين رو در همه احوال شاداب بود!

او سالها قبل از انقلاب، امور تربيتى اسلامى را بنيان نهاد و با زيركى تام دانش آموزان را به آموزه هاى دينى و هنر اسلامى هدايت كرد. زيرک بود و فرصت براى گزک نمى داد و كار خود را زير بنايى دنبال مى كرد.

نخستين سازماندهى فرهنگيان را در مبارزه با شاه در سال ٥٧، مديريت كرد و در حالى كه شعار «خمينى، خمينى، خدا نگهدارتو؛ بميرد، بميرد، دشمن خونخوار تو» را تكرار مى كرد، در زير مشت و لگد و باتوم گرفتار آمد و تن نيمه جانش به بيمارستان منتقل شد و ناگهان بيمارستان كانون ديگرى براى شور و انقلاب شد. بعد از پيروزى اهالى شهر را سازمان داد و براى بيعت با امام راهى قم كرد!

در جنگ، از نخستين روز تهاجم دشمن سلاح و قلم را تلفيق كرد و در دو سوى مدرسه و جبهه سنگر ساخت و بسيج شهر را پايه گذارى كرد و خود در همه احوال پيشگام بود، در «خيبر» در حالى كه بيمار بود در كنار گردان حمزه كه جوانان دست پرورده او بودند حضور يافت و خيلى زود در خيل شهيدان پذيرش شد و ميراث دارى از عزت و عدالت را براى ۳ فرزند و شاگردانش كه همه فرزندان معنويش بودند به ارث گذاشت و اين همه ميراث اوبود؛
وَ سَلَامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَ يَوْمَ يَمُوتُ وَ يَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّا

نظر شما نظر شما نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپ

 


اخبار
 • ايران آنلاين - هشدار الهام به شوراي نگهبان درباره تبصره يک قانوني که اطفال را تهديد مي‌کند
 • پانا - هشدار غلامحسين الهام به شوراي نگهبان درباره تبصره قانوني که اطفال را تهديد مي‌کند
 • تابناک - تبصره ماده ۱۳ قانون «حمايت از اطفال و نوجوانان» را دريابيد ؛ شايد کودکان در خطر باشند!
 • جماران - هشدار غلامحسين الهام به شوراي نگهبان در مورد تبصره يک قانون که اطفال را تهديد مي‌کند
 • جماران - انتقاد غلامحسين الهام از قوه قضاييه در خصوص ليست محدود وکلاي متهمان سياسي
 • شفقنا - غلامحسين الهام از محدوديت ليست وکلاي مورد تاييد قوه قضاييه انتقاد کرد
 • خبر فوري - انتقاد غلامحسين الهام از قوه قضاييه در خصوص ليست محدود وکلاي متهمان سياسي
 • ايلنا - غلامحسين الهام: تشريفات مراسم تحليف موضوعي کاملاً حقوقى است و نبايد به تحليل‌هاي سياسى آميخته شود
 • رجانيوز - مقايسه تحليف خاتمي در مجلس ششم با تحليف روحاني در مجلس دهم؛ واکنش عضو سابق شوراي نگهبان به عدم حضور اعضاي اين شورا در مراسم تحليف: اعتبار و رسميت جلسه تحليف على‎القاعده مخدوش است
 • انتخاب - سخنگوي احمدي نژاد اعتبار مراسم تحليف را زيرسوال برد!
 • بایگانی اخبار

  © غلامحسین الهام 1388
  نقل مطالب با ذکر منبع آزاد است